Elektrik Elektronik Mühendisliğine Doğru

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı IEEE Topluluğumuz tarafından 4. Geleneksel E2MD (Elektrik Elektronik Mühendisliğine Doğru) seminerleri düzenlendi. Seminerin bu yılki konusu “Savunma Sanayi“ idi. Seminere konuşmacı olarak Aselsan İnsan Kaynakları Direktörü Devrim Aksu ve TAI Aviyonik Sistemleri Mühendisi Ahmet Toktaş katıldı.

Etkinlik açılışında konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekilimiz ve Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Altuncu şunları söyledi: “22 yıldır mühendislik eğitimi veren DPÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümümüzden 1300’den fazla mezun verdik. Türkiye’de 70 bin civarında elektrik elektronik mühendisi var. Yaklaşık her 50 elektrik elektronik mühendisinden 1’i DPÜ elektrik elektronik mezunu.  Öğrencilerimizi ikinci yılından itibaren temel alan olan enerji, kontrol ve elektronik haberleşme alanlarına yönlendirmeye çalışıyoruz. Verilen 17 dersin laboratuvarına sahibiz. Bu konuda, Türkiye’de çok önemli bir noktadayız.”

Aselsan İnsan Kaynakları Direktörü Devrim Aksu gerçekleştirdiği “Mülakat Cevapları Hayatında Gizli Sunumunda” şunları söyledi: “Aselsan mülakatlarında yeni mezun gençlere, üniversite hayatını nasıl geçirdiğini sorduğumuzda o kadar boş cevaplarla karşılaşıyoruz ki sonuç o kişi için hüsran oluyor. Kendinizi mutlaka her açıdan geliştirin. Aselsan’da mülakatlarda çalışma arkadaşlarınız nasıl olsun diye sorarız. Bizim yaptığımız iş çok iyi ve güçlü takım oyunu gerektirmektedir. İyi bir takım oyuncusu değilseniz Aselsan’da yer bulamazsınız.

Diğer üzerinde durduğumuz nokta sosyal medyayı nasıl kullandığınız. Sosyal medyada var olun. Boş vakit geçirmek için değil sosyal ağınızı genişletmek, bilgi alabileceğiniz kişilerle kontak kurabilmek için sosyal medyada var olun.” Ayrıca, Devrim Aksu'nun öğrencilerimize oynattığı oyunda ilk 6 'ya girenler Aselsan'da düzenlenecek olan üniversitelerarası yarışmaya katılmaya hak kazandı.”

TAI Aviyonik Sistemleri Mühendisi Ahmet Toktaş yaptığı TAI sunumunda ise Havacılık Elektroniğinden (Aviyonik Sistemler) bahsederek dinleyicilere önemli bilgiler verdi. Ayrıca TAI Aviyonik Sistemleri Mühendisi Ahmet Toktaş yaptığı sunum sonunda öğrencilerden gelen sorulara cevap verdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 08 Aralık 2015, Salı / 1984 defa okundu.

Etiketler : DPU, Elektrik Elektronik Mühendisliği,

Bu Kategorideki Diğer Haberler