1. Geleneksel Öğrenci Toplulukları Çalıştayı

Başkanlığımız bünyesinde bulunan Öğrenci Toplulukları Başkanları ve Danışmanları ile birlikte İl Gençlik Merkezi Müdürü Ercan ŞİRİN’inde katıldığı Üniversitemiz Yeni Konukevinde ilk çalıştayımızı düzenledik. Açılış konuşmasını Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Doç. Dr. Ercan TAŞKIN yaptı. Öğrenci Topluluk Başkanları ve Danışmanlarının sorularına cevap veren Daire Başkanımız Doç. Dr. Ercan TAŞKIN topluluk faaliyetlerine imkanlar ölçüsünde her türlü desteği verdiklerini belirterek, öğrenci toplulukları faaliyetlerinin Dumlupınar Üniversitesinin kurumsal imajına ve tanınırlığına önemli katkılar yaptığını söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Remzi GÖREN’inde katıldığı çalıştayda öğrencilerin beklentileri, istekleri ve karşılaştıkları sorunlar görüşüldü.

Topluluk faaliyetlerine katılan öğrencilerin değişen yönetmelikte devamsızlık sorunu yaşanacağından faaliyetlerin olumsuz etkileneceğini, bununda etkinlik yapmayı zorlaştıracağını ifade eden Toplululuk Başkan ve Danışmanlarının görüşlerine katılmadığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, öğrencilerin dersleri dışında her türlü etkinliği yapabileceklerini, Üniversitenin tanıtılması adına yapılacak her türlü öğrenci faaliyetlerini desteklediklerini, öğrenci topluluklarından gelen hiçbir faaliyet talebini geri çevirmediğini belirterek, bundan sonrada Öğrenci Topluluklarına bu desteklerinin süreceğini, topluluklarının faaliyetlerine önem verdiklerini ancak Üniversitelerin, birinci görevinin eğitim olduğunun altını çizerek,  öğrencilerin en öncelikli görevinin iyi bir eğitim almak olduğunu ve bunun içinde derslerine devam etmelerinin gerekli olduğunu söyledi.

İl Gençlik Merkezi Müdürü Ercan ŞİRİN’de Kütahya’mıza yeni yapılan 2500 kişilik Kapalı Spor Salonu ve gençlere yönelik Gençlik Merkezinden bilgi verdi. Üniversite öğrencilerinde bu tesislerden faydalanabileceğini dile getiren İl Gençlik Merkezi Müdürü Ercan ŞİRİN program bitiminde yeni yapılan tesisleri Öğrenci Toplulukları ve Danışmanları ile birlikte Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında çalışan personel ziyarette bulunulmuştur.

Çalıştaya katılan başta Rektörümüz Prof. Dr. Remzi GÖREN’e, İl Gençlik Merkezi Müdürü Ercan ŞİRİN’e, Öğrenci Toplulukları Başkanları ve Danışmanlarına ve görev alan personellerimize teşekkür ederiz.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 28 Ekim 2015, Çarşamba / 1904 defa okundu.

Etiketler : DPU,

Bu Kategorideki Diğer Haberler