Genç Doktor Adayları Beyaz Önlüklerini Giydi

Tıp Fakültemizi bu yıl kazanan birinci sınıf öğrencilerimiz, yapılan Beyaz Önlük Giydirme Tören’i ile beyaz önlüklerini giyerek doktor olmanın heyecanını yaşadılar. Yapılan törene Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Tevfik Bayer, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şükrü Şentürk, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Halis Aydemir, Kütahya İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Ahmet Emrah Çamköy, Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Vekili Uzm. Dr. Sebahattin Altıntaş, Kütahya Evliya Çelebi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Baş Hekimi Doç. Dr. Fatih Oğan, Tıp Fakültesi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Yapılan törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören şunları belirtti: “Buraya çok yorucu, stresli, büyük rekabetleri geride bırakarak geldiniz. Sevgili öğrencilerim kadar,  değerli aileleri de aynı stresi, heyecanı yaşadılar. Bu yorucu günleri geride bıraktınız. Artık çocuklarınız emin ellerde, rahat olmalısınız.

Fakültemiz geçen sene ilk mezunlarını verdi. Genç bir fakülteyiz ama oturmuş akademik kadromuz, tanı ve tedavi olanaklarımızla hatırı sayılır bir fakülteyiz. Her geçen gün daha iyi olma arzu ve isteği taşıyoruz. Eğitim öğretimin en önemli faktörlerinden biri de donanımlı, temiz ve ferah ortamlarda eğitimlerin yapılıyor olmasıdır. Fakülte olarak, sizlere üniversitemizin en yeni binasında eğitim öğretim verecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bugün giydiğiniz beyaz önlüğü artık hiç çıkarmayacaksınız. Hem geldiğiniz gibi tertemiz kalmaya devam edecek, hem de meslek hayatınızda kirlenmesine müsaade etmeyeceksiniz. Mesleğiniz gereği beyaz önlüğünüze damlayacak al kan, sizin şerefle taşıyacağınız bayrağınız olacaktır. Saygı, sevgi ve muhabbetlerimle sizleri ve ailelerinizi bir kez daha kutlarım.”

Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural yaptığı sunum ile Tıp Fakültesi’nin sahip olduğu güçlü akademik kadrosunu, yeni binasını, zengin imkânlarından bahsederek şunları söyledi: “Geçen sene ilk mezunlarımızı verdik. Her geçen yıl DPÜ Tıp Fakültesi hem büyüyor hem de güçleniyor. Bu sene fakültemizi kazanan genç doktor adaylarımızla ülkemize ve insanlığa çok değerli hizmet vereceğimize olan inancım tamdır. Sevgili öğrencilerimizi ve ailelerini bir kez daha kutluyorum."  

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 01 Ekim 2015, Perşembe / 4247 defa okundu.

Etiketler : DPU, Tıp Fakültesi ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler