Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’den Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencilere Mesaj

Üniversitemizin öğrenci sayısı 50 bini bulan az sayıdaki üniversitelerden biri olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, bu yıl ilk kez tercih yapacak öğrencilere Dumlupınar Üniversitesi’ni tercih etmeleri önerisinde bulundu.

Üniversitemizin öğrenci sayısı 50 bini bulan az sayıdaki üniversitelerden biri olduğunu, öğrenci tercihlerinde ön sıralarda yer aldığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, bunun çok doğal olduğunu, çünkü öğrencilerin Dumlupınar Üniversitesi’ni tercih etmeleri için birçok nedenin olduğunu bildirdi.

Üniversitemizin, öncelikle benzeri olmayan, mükemmel bir yerleşkeye sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Gören, Kütahya’nın; Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Antalya gibi büyükşehirlere 300-400 km uzaklıkta, Bursa, Balıkesir ve Eskişehir gibi büyükşehirlere komşu, Eskişehir bağlantılı hızlı tren ve hava yolu ulaşım olanaklarına sahip bir şehir olduğunu ifade etti.

Üniversite yıllarında çocuklarıyla beraber olmayı düşünen ailelere de seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Gören, Kütahya’nın; il merkezinde ve tüm ilçelerinde kaplıca olanakları olan bir il olduğunu, Yoncalı, Ilıca, Eynal, Göbel kaplıcalarına her yıl yerli ve yabancı turistlerin akın ettiğini hatırlattı.

Rektörümüz Gören, ayrıca Kütahya’nın sadece coğrafi konumu ve özellikleriyle değil, tarihi Germiyan, Selçuklu ve Osmanlı konak, cami ve diğer eserlerinin yanı sıra, eski tarihlere ait Frig Vadisi ve Aizanoi Antik Kenti, daha da önemlisi Dumlupınar Şehitliği ile tam bir tarih ve medeniyet şehri olduğunun hatırlanması gerektiğini ifade etti.

Üniversitemizin sadece kendisi için tasarlanıp üretilmiş çok özel, yeni ve hassas laboratuar cihazlarına sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz Gören, akademik personelin % 60’tan fazlasının öğrencilerle kolaylıkla empati kurabilen genç ve dinamik elemanlardan oluştuğunu, bunun da öğrenci tercihlerinde önemli olduğunu kaydetti.

Geleceğinize Dumlupınar Üniversitesi ile Yön Verin

Kütahya’nın Türkiye’nin en sakin ve huzurlu, barınma imkânları bakımından rahat ve ucuz,  tarih, kültür ve sanat zenginlikleriyle meşhur bir şehir olduğunu hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, üniversite tercihi yapacak yeni kuşak öğrencilerin kendi özgür iradeleriyle, hiçbir tereddüt yaşamadan istedikleri tercihleri yapmalarını isteyerek, bahar şenlikleri ve öğrenci toplulukları sosyal aktiviteleri ile örnek alınan Üniversitemizi seçmeleri çağrısında bulundu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 07 Temmuz 2015, Salı / 6047 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler