Üniversitemizde Yazlık Açık Hava Sineması Keyfi

Üniversitemizde nostaljik açık hava film gösterimi yapıldı. Üniversitemiz Amfi Tiyatro’da yapılan film gösterimine Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şükrü Şentürk, Dekanlarımız, Vali Yardımcıları Uğur Turan, Yüksel Kara ve eşleri, Genel Sekreterimiz İsmail Bayram, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Ercan Taşkın katıldı.

Eski, mutlu günleri hatırlatan film sırasından nostaljik dakikalar yaşayan öğrencilere pamuk şekeri, Osmanlı macunu, şerbet,  patlamış mısır, gazoz ve çekirdek dağıtıldı. Film öncesi halk oyunları ekibi folklor gösterisi yaptı.

Film öncesi konuşma yapan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Ercan Taşkın özetle şunları söyledi:  “Üniversitemizde sosyal, kültürel faaliyetler artarak devam edecek. Yazlık sinema keyfinin de devam etmesini sağlayacağız.”

Eğlenceli, unutulmaz dakikalar yaşayan öğrenciler “Keşke bu güzel açık hava sinemaları yeniden hayat bulsa. Büyüklerimiz çok haklıymış. Açık hava sinemasının büyülü bir atmosferi var. Diğer arkadaşlarımızla tanışma, kaynaşma fırsatı buluyoruz.” açıklamalarında bulundular.

Film sonrası öğrenciler Amfi Tiyatro’da müzik eşliğinde coşkuyla eğlendi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 20 Mayıs 2015, Çarşamba / 3128 defa okundu.

Etiketler : DPU, Yazlık Açık Hava Sineması,

Bu Kategorideki Diğer Haberler