Şaphane MYO’da Sigortacılık Haftası Kutlandı

Sigortacılık Haftası etkinlikleri kapsamında planlanan kutlamalar Sigortacılık Eğitim Merkezi semineri ile başladı. Seminere SEGEM Uluslararası İlişkiler ve AB Uzmanı Anı Püsküllüoğlu konuşmacı olarak katıldı. Seminerde öğrencilere SEGEM hakkında ayrıntılı bilgiler verilirken, SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavı üzerinde özellikle duruldu.

Püsküllüoğlu sektörde özellikle SEGEM’in çok önemli bir fonksiyonu olduğunu ve eğitim verme faaliyetlerinin yoğun biçimde sürdüğünü dile getirdi. Öğrencilere mutlaka sertifika almalarını tavsiye eden Püsküllüoğlu, bu sertifikanın diplomaları yanında en önemli avantajı sağlayan belge haline geldiğini belirtti.

Seminere Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Arş. Gör. Özer Bakar ve Danışmanlığını yaptığı Risk Topluluğumuz katılırken, öğrencilerin yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı. Seminer sonunda Şaphane MYO Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Feyyaz Ebeoğlugil, Püsküllüoğlu’na katkıları dolayısıyla SEGEM’e verilmek üzere Üniversitemiz Altın Anahtar Plaketini takdim etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Mayıs 2015, Salı / 1993 defa okundu.

Etiketler : DPU, Sigortacılık Haftası ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler