KÜTSO Başkanı Nafi Güral Üniversitemiz Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz - Sanayi İşbirliği çerçevesinde KÜTSO Başkanı Nafi Güral’ın katılımıyla “Yönetici Asistanlığı” semineri gerçekleşti.

Seminerde yönetici asistanlarının yöneticileri yöneten kişi olduğunu belirterek sözlerine başlayan Nafi Güral özetle öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: “ Yönetici asistanı olabilmek için çok iyi bir aile düzeninizin olması; sağlıklı olmanız ve kendinize güveninizin tam olması gerekir.  Yüksek hedeflerinizin olması gerekir. Ulaşabileceğiniz, gerçekleşebilir hedeflerinizin olması gerekir. Gençlerin en büyük özelliği hayalleridir. Hedeflerinize ve hayallerinize ulaşabilmek için üniversitenin imkânlarından yararlanarak kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Akademik bilgi çok önemlidir. Çok kitap okumalısınız, bilgi ve kültür birikiminiz  üst seviyede olmalı.

Yönetici asistanı olabilmek için iyi konuşabilmelisiniz.  Konuşma becerisi için kendinize güvenmeniz ve bilgili olmanız gerekir. Bilen kişi konuşur. Toplum önünde konuşmak kendinize güveninizin bir göstergesidir. Çalışmayı mutlak suretle severek yapmalısınız. İşinize âşık olarak çalışmalısınız. İşinize âşık olmak kariyeriniz, aileniz ve ülkemiz için önemli faktördür. ”dedi.

 Seminerin sonunda Nafi Güral öğrencilerin sorularını cevapladı.

“Yönetici Asistanlığı” seminerine Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Şükrü Şentürk, Prof. Dr. Halis Aydemir, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören seminer sonunda KÜTSO Başkanı Nafi Güral’a anı tabağı takdim etti.

 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 20 Nisan 2015, Pazartesi / 1871 defa okundu.

Etiketler : DPU, Üniversite-Sanayi isbirligi, nafi güral,

Bu Kategorideki Diğer Haberler