DPÜ Kadın Hentbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üni-Lig Hentbol Karşılaşmaları’nda şampiyon olarak gelecek sezon Süper Lig’de oynamaya hak kazandı.

DPÜ Kadın Hentbol Takımı, Üni-Lig Süper Lig'e yükseldi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Dicle Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen Üni-Lig Hentbol Süper Ligi'ne yükselme karşılaşmalarında Kadın Hentbol Takımımız, Gaziantep, Marmara, Mersin ve Sinop üniversiteleriyle beraber A Grubu'nda mücadele etti.

İlk maçında Mersin Üniversitesi'ni 34-19 yenen DPÜ, ikinci maçında Sinop Üniversitesi'ni 24-20, üçüncü maçında ise Gaziantep Üniversitesi'ni 34-30 yenmeyi başardı. Takımımız şampiyonluk maçında Marmara Üniversitesi'ni 43-35 mağlup ederek grubunu yenilgisiz lider tamamladı ve şampiyon oldu. Bu sonuçların ardından Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hentbol Takımı, 2024-25 Üni-Lig Hentbol Süper Ligi'ne yükselmeye hak kazanmış oldu.

Spor Bilimleri Fakültemizden yapılan yazılı açıklamada "Kadın Hentbol Takımımızın elde ettiği başarıya sunduğu desteklerden dolayı başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’a, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Çetin Özdilek’e, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız İbrahim Gürer’e ve çalıştırıcımız olan Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Aydın Şentürk’e teşekkür ederiz. Yine bu şampiyonada ter döken emek sarf edem tüm sporcularımızı, takım kaptanı Yağmur Aktay özelinde tebrik eder, takımımıza 2024-2025 sezonunda Üniversitelerarası Hentbol Süper Ligi'nde başarılar dileriz" denildi.

REKTÖRÜMÜZDEN TEBRİK MESAJI

DPÜ Kadın Hentbol Takımı'nın elde ettiği başarıdan dolayı bir tebrik mesajı yayımlayan Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda DPÜ Kadın Hentbol Takımı'nın yenilgisiz bir şekilde şampiyonluğa ulaşmasından ve Üni-Lig Süper Lig'e yükselmesinden büyük bir gurur ve mutluluk duydum. Sporcularımız tam da Gençlik Haftası'na yakışır bir zafer elde ettiler. Spor Bilimleri Dekanımız Prof. Dr. Çetin Özdilek'i, takımımızın çalıştırıcısı olan Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Aydın Şentürk'ü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız İbrahim Gürer’i ve bu başarıyı DPÜ'ye kazandıran sporcularımızı tebrik ediyorum. Adında Türk tarihinin en büyük zaferlerinden birini taşıyan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin sporcuları da ecdadı gibi zaferlere alışkındır. Eminim ki gelecek sezon da Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin adı yeni zaferlerle yan yana gelecektir.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 19 Mayıs 2024, Pazar / 725 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, dpü kadın hentbol takımı,

Bu Kategorideki Diğer Haberler