DPÜ Ayak Tenisi Takımı’ndan İkincilik

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin ev sahipliğinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası karşılaşmalarında erkek takımımız ikinci, kadın takımımız dördüncü oldu.

DPÜ'de düzenlenen TÜSF Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası karşılaşmaları tamamlandı.

DPÜ Kapalı Spor Salonu'nda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleşen turnuvaya kadınlarda Kütahya Dumlupınar, Alanya Alaaddin Keykubat, Amasya, Eskişehir Osmangazi, Fenerbahçe, İstanbul Gedik ve Süleyman Demirel üniversiteleri, erkeklerde ise Kütahya Dumlupınar, Amasya, Alanya Alaaddin Keykubat, Eskişehir Osmangazi, Fenerbahçe, İstanbul Gedik, İstanbul Rumeli, MEF ve Süleyman Demirel üniversiteleri katıldı.

Üç gün süren turnuvanın ilk maçında Amasya Üniversitesine 2-0 kaybeden DPÜ Erkek Ayak Tenisi Takımı, ikinci maçında İstanbul Gedik Üniversitesini 2-1'lik skorla mağlup ederek finalde yeniden Amasya Üniversitesine rakip oldu. Final maçını 2-0 kaybeden DPÜ, turnuvayı ikincilikle tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi ise erkekler kategorisini üçüncü sırada tamamladı.

DPÜ Kadın Ayak Tenisi Takımımız ise Fenerbahçe Üniversitesini 2-0 yenerek başladığı turnuvanın ikinci maçında Süleyman Demirel Üniversitesine 2-0 kaybetti. Turnuvanın son maçında Amasya Üniversitesine 2-0 mağlup olan DPÜ, turnuvada dördüncü sırayı aldı. Kadınlarda şampiyonluğu findalde Süleyman Demirel Üniversitesini 2-0'la geçen Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi kazandı.

Turnuvanın ardından her iki kategori için de kupa töreni düzenlendi. Şampiyon olan Amasya üniversitesi ve İkincilik ödülünü kazanan DPÜ'ye ödülleri, maçı canlı takip eden Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak tarafından verildi. Prof. Dr. Kızıltoprak, törende yaptığı konuşmada turnuvaya katılan tüm takımları verdikleri mücadeleden dolayı tebrik etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 23 Nisan 2024, Salı / 202 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler