Rektör Kızıltoprak Yeni Atanan Akademisyenlerimizle Buluştu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, DPÜ’nün akademik kadrosunu güçlendirmek için kadrosuna kattığı akademisyenlerle bir araya geldi.

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak üniversitemize yeni başlayan akademisyenler ile buluştu.

Rektörlüğümüzün Senato Odası'nda gerçekleşen toplantıya, Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Arif Kolay, Kurumsal İletişim Koordinatörümüz Doç. Dr. Gökhan Kuzucanlı ve göreve yeni başlayan akademisyenlerimiz katıldı.

Prof. Dr. Kızıltoprak, akademisyenlerle gerçekleştirdiği buluşmada kendilerini yakından tanıma fırsatı buldu. Toplantıda, akademisyenlerin araştırma alanları, akademik geçmişleri ve üniversiteye katkı sağlama potansiyelleri hakkında bilgi edindi. 

Rektör Kızıltoprak toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi:

Değerli hocalarım öncelikle Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ailesine hepiniz hoş geldiniz. Büyük emekler harcadınız, zaman harcadınız, mesai sarf ettiniz ve onlarca aday arasından en başarılı olmayı başardınız ve ailemizin bir ferdi oldunuz. Sizleri kutluyorum. Değerli hocalarım bugün sizlerle burada tanışmak sizleri görmek ve sizlerin de bizi tanımanızı arzuluyorum. Bizler şeffaf, adaletli, dürüst bir yönetimi ilke edindik. Sizlerin her türlü sorununda sıkıntısında yanınızda olmak, size destek vermek için buradayız. Bir belki de bugün benim oturduğum yerde sizin içinizden birileri oturacak ve bu konuşmaları yapacak ve belki de diyecek ki ben de üniversiteye atandığımda rektörümüz de böyle bir konuşma yapmıştı. Kısacası arkadaşlar, iyi anılmak için biz doğruluğu ilke edindik. Arkadaşlar biz idareciyiz. İdareci en iyi idare edebilen demektir. Biz de bu yolda bu ünvanla sizlere için elimizden geleni yapacağız. Yeni atanan arkadaşlarıma genç kardeşlerime tavsiyem bilime bir şeyler kazandırmak için çalışın. ‘Nasıl olsa atandım’ diye boş vermeyin. Unutmayın ki, gelecek nesillere bir nokta bırakabilen küçük de olsa bir ışık bırakabilen akademisyen başarılı akademisyendir.

Yeni akademisyenler de, üniversite yönetimiyle bir araya gelerek kendilerini tanıtma ve üniversiteye katkı sağlama fırsatı buldukları için memnuniyetlerini dile getirdiler.

Toplantının son bölümünde yeni atanan akademisyenlerle bir araya gelmeyi önemsediğini ifade eden Rektör Kızıltoprak, bu ve benzeri toplantıların sık sık yapılacağını belirtti ve akademisyenlerin yapacağı çalışmalarda başarılar diledi

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Nisan 2024, Perşembe / 1121 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler