DPÜ’de Yaşayan Çınarlarımızla Söyleşi Etkinliği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde, akademisyen ve eski sporcu Prof. Dr. Salih Tuğ’un konuşmacı olarak katıldığı Yaşayan Çınarlarımızla Söyleşi başlıklı etkinlik düzenlendi.

DPÜ, Yaşayan Çınarlarımızla Söyleşi etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe akademisyen ve eski sporcu Prof. Dr. Salih Tuğ’un yanı sıra Rektörümüz Prof. Dr.Süleyman Kızıltoprak, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fulya Topçuoplu Ünal ve Spor Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Özdilek, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda öğrencilerimiz katıldı.

Prof. Dr. Çetin Özdilek'in açılış konuşmasını yaptığı söyleşide Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak moderatörlüğündeki etkinliğe konuk olan Prof. Dr. Salih Tuğ, konuşmasında spora nasıl başladığını, ilgilendiği spor dallarını, sporun yaşamına kattıklarını ve sağlığına olan olumlu etkilerini yaşamından kesitlerle katılımcılara aktardı.

Etkinliğin son bölümünde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Tuğ'a günün anısına Rektörümüz tarafından hediye takdimi yapıldı.

Etkinliğin Öğretmenler Günü temalı ikinci bölümünde şehit öğretmenler öğrencilerimiz tarafından hazırlanan gösteri kapsamında yaşam öyküleri ve şiirlerle anıldı. Zeybek gösterisinin de yer aldığı programda SBF öğrencilerimiz sahneye çıkarak Öğretmenler Günü'yle ilgili türküler söyleyerek gösteri sonunda ellerindeki çiçekleri öğretim üyelerimize hediye ettiler.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 29 Kasım 2023, Çarşamba / 428 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, dpü spor bilimleri fakültesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler