Prof. Dr. Kızıltoprak’tan Türk Devletleri Teşkilatına Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Türk Devletleri Teşkilatının İstanbul’daki merkezinde Genel Sekreter Yardımcısı Mirvokhid Azimov’la kurumlar arası iş birliği konusunu görüştü.

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Türk Devletleri Teşkilatına (TDT) ziyarette bulundu.

Teşkilatın İstanbul'daki merkezine ziyarette bulunan Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak'a Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Boz ve DPÜ Gelişim Stratejileri Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Cırık eşlik etti. Burada Genel Sekreter Yardımcısı Mirvokhid Azimov ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Rektörümüz başkanlığındaki üniversite heyetimiz, DPÜ ile TDT arasında iş birliği konusunun ele alındığı toplantıya katıldı.

Yapılan toplantıda iki kurum arasında akademik ve bilimsel konularda iş birliği yapılması, eğitim ve turizm alanlarında ortak çalışmalar gerçekleştirilmesi ve tarafların söz konusu iş birlikleri için ilgili kurullarının çalışmaya başlaması konusunda görüş birliğine varıldı.

Karşılıklı iyi dileklerin sunulmasıyla sona eren toplantının ardından Rektör Kızıltoprak, Genel Sekreter Yardımcısı Azimov'a günün anısına çini bir tabak hediye etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 27 Ekim 2023, Cuma / 585 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak,

Bu Kategorideki Diğer Haberler