DPÜ’den Ürdün ve Filistin’den 5 Üniversiteyle İş Birliği Anlaşması

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Ürdün ve Filistin’e gerçekleştirdikleri ziyaretlerde DPÜ adına 5 üniversiteyle iş birliği anlaşması imzaladılar.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Ürdün ve Filistin'den beş üniversiteyle iş birliği anlaşması imzaladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez'in üniversitemizin uluslararasılaşma ve farklı kurumlarla etkin iş birliği hedefleri kapsamında gerçekleştirdikleri yurt dışı seyahatlerinde Ürdün'deki Al-Baqla Uygulama Üniversitesi (BAU), Al-Ahliyya Amman Üniversitesi (AAU), Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (JUST) ve Ürdün Al-Zaytoonah Universitesi (ZUJ) ile Filistin'deki Al-Quds Üniversitesi (AQU) arasında iş birliği anlaşmaları imzalandı.

Gerçekleştirdikleri ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hasan Göçmez, "Kütahya Dumlupınar Üniversitesi adına çok verimli geçen bir toplantı dizisini geride bıraktık. Ortak çalışma alanlarımızın olduğu Ürdün ve Filistin'den toplam beş üniversiteyi ziyaret etmiş olduk. Beş üniversiteyle ayrı ayrı imzalanan anlaşmalarla üniversiteler arası öğrenci ve personel değişimi, üniversitelerin sahip olduğu laboratuvarların karşılıklı kullanımı ve ortak çalışma alanlarında iş birliği konularında uzlaşmalar resmiyet kazanmış oldu" dedi.

İmzalanan anlaşmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Kâzım Uysal ise düşüncelerini "Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, 80'in üzerinde ülkeden öğrencilere eğitim vermesinin yanında farklı kıtalardan onlarca üniversiteyle iş birliği yapmasıyla bir dünya üniversitesi olma unvanını fazlasıyla hak ediyor. Ürdün ve Filistin'de beş ayrı üniversiteyle imzaladığımız iş birliği anlaşmalarıyla bu unvanı hak ettiğimizi defalarca kanıtlamış olduk. DPÜ, sadece Kütahya'ya ve Türkiye'ye değil tüm dünyaya bilimle, eğitimle katkı sunan bir kurum olma özelliğini geçmişte olduğu gibi gelecekte de sürdürecek. Bu ziyaretimizde bizleri ağırlayan üniversitelerin yöneticilerine de ev sahipliklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" diyerek ifade etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 23 Aralık 2022, Cuma / 2432 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler