DPÜ Altıntaş MYO’da İki Panel Birden

DPÜ Altıntaş MYO, Kütahya Sosyal Hizmetler Merkezinin iş birliği ile düzenlenen ’Kadına Yönelik Şiddet’ ve ’Eşimi Nasıl Seçmeliyim?’ başlıklı iki panele ev sahipliği yaptı.

Altıntaş MYO’da Kadına Yönelik Şiddet ve Eşimi Nasıl Seçmeliyim? panelleri düzenlendi.

MYO Konferans Salonu'nda Kütahya Sosyal Hizmetler Merkezinin iş birliği ile düzenlenen etkinliklere konuşmacılar Sosyolog Zuhal Karabacak ve Araştırmacı Berra Yiğit'in yanı sıra MYO Müdürümüz Öğr. Gör. Ahmet Sinan Kılıçoğulları, personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Panelde ilk sözü alan Sosyolog Zuhal Karabacak, kadına yönelik şiddetin türleri, şiddete karşı neler yapılabileceği ve konuyla ilgili mevzuat çalışmalarının yanı sıra KADES uygulaması ile ilgili sunum yaparak öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Araştırmacı Berra Yiğit ise doğru eş seçiminin nasıl olması gerektiği, gençlerin eş seçiminde dikkat etmeleri gereken unsurların neler olduğu ve iletişimin önemi hakkında sunum yaparak öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Etkinliğin sonunda kısa bir konuşma yapan Öğr. Gör. Ahmet Sinan Kılıçoğulları, “Kütahya Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden Meslek Yüksekokulumuza gelerek, öğrencilerimizi bu önemli konularda bilgilendirmek için program gerçekleştiren Sosyolog Zuhal Karabacak ve Araştırmacı Berra Yiğit’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 07 Aralık 2022, Çarşamba / 275 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, dpü altıntaş meslek yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler