DPÜ GreenMetric’te Daha Üst Sıraları Hedefliyor

DPÜ Kalite Koordinatörlüğü, Üniversitemizin GreenMetric Derecelendirmesi’ne 3. kez başvurduğunu açıkladı.

DPÜ’nün 2022 yılı GreenMetric Derecelendirmesi için çalışmaları tamamlandı.

Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın başkanlığında Kalite Koordinatörümüz Doç. Dr. Özgür Saygın, Kalite Koordinatör Yardımcımız Doç. Dr. Filiz Yüksel ile koordinatörlüğümüzde görev yapan Öğr. Gör. Ali Kosat, Gönül Baş, Fikret Diktaş ve Nevin Kalfa’nın katıldığı toplantıda, GreenMetric çalışmaları kapsamında yürütülen faaliyetler ve toplanan kanıtlara ilişkin bilgiler sunuldu. 

Kalite Koordiantörlüğümüzden yapılan açıklamada “GreenMetric 2022 yılı derecelendirme çalışmaları kapsamında altyapı, enerji ve iklim değişikliği, atıklar, su, ulaşım ve eğitim konularında 6 ana başlık ve 82 alt başlık incelendi, bu alt başlıklara ilişkin 708 görsel ve 170 bağlantıdan oluşan 878 kanıt titizlikle hazırlandı. Kanıt dosyası hazırlama çalışmaları kapsamında, Üniversitemizin enerji tüketim envanterinin oluşturulması, karbon ayak izinin hesaplanması, ders programlarında yer alan ve sürdürülebilirlik ile ilgili olduğu tespit edilen 5789 adet dersin amaçlarının kontrol edilmesi, tamamlanması ve raporlanması gibi önemli çalışmalar 3 ay gibi bir sürede yoğun mesai harcanarak tamamlandı ve çalışmalar sonucunda DPÜ GreenMetric Sürdürülebilirlik Raporu 2021 hazırlandı” denildi.

Koordinatörümüz Doç. Dr. Özgür Saygın da konuya ilişkin açıklamasında dünya genelinde saygın üniversitelerin hazırladıkları raporlardan biri olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi GreenMetric Sürdürülebilirlik Raporu’nun bu yönde yürütülen çabaları yansıtarak Üniversitemizi olabilecek en iyi sıralamaya taşımasını dilediğini söyledi.

Toplantı Rektörümüzün Greenmetric çalışmalarında ve raporun hazırlanmasında emeği geçen DPÜ Kalite Koordinatörlüğü ekibine teşekkür etmesiyle sona erdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, ilk defa 2020 yılında 758. sıradan girdiği GreenMetric Dünya Üniversite Sürdürülebilirlik Derecelendirmesi’nin 2021 yılındaki listesinde 457. sıraya yükselmişti. 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 01 Kasım 2022, Salı / 1096 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, dpü kalite koordinatörlüğü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler