DPÜ’de Kalite Güvence Sistemi Eğitimi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Kalite Gönüllüleri Topluluğu tarafından Doç. Dr. Özgür Saygın’ın konuşmacı olarak katıldığı Kalite Güvence Sistemi konulu eğitim gerçekleştirildi.

DPÜ Kalite Gönüllüleri Topluluğu tarafından Doç. Dr. Özgür Saygın'ın konuşmacı olarak katıldığı Kalite Güvence Sistemi konulu eğitim düzenlendi.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüohanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, DPÜ Kalite Koordinatörü ve Kalite Gönülleri Topluluk Danışmanı Doç. Dr. Özgür Saygın, Kalite Koordinatörlüğü tarafından yürütülen GreenMetric çalışmalarının yanı sıra uzaktan eğitim, 2020 yılı Kurum İç Değerlendirme, 2020 yılı izleme ve değerlendirme ve sürdürülebilirlik raporlarının hazırlanma süreçlerinden söz etti. Doç. Dr. Saygın, arşiv oluşturma faaliyetleri ile örneklendirme yaparak kalite güvence sistemi, PUKÖ Çevirimi ile kalite mantığı, kurum iç değerlendirme raporunun yapısı ve kalite koordinatörlüğünün faaliyetleri hakkında da öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Eğitimde ayrıca, YÖKAK ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörlüğü, üniversitemizde Kalite Gönüllüleri Topluluğu’nun kurulması konularında öğrencileri bilgilendiren Doç. Dr. Saygın, üniversitemiz için önemli bir paydaş grubu olan öğrencilerin, kalite çalışmaları çerçevesinde edindikleri kalite mantığının eğitim hayatları sonrasında öğrencilere katkı sağlayacağını ifade etti.

Kalite Güvence Sistemi Eğitimi sonunda KAHOOT üzerinden yapılan sınavda, en kısa sürede en çok doğru cevap veren öğrencilere sürpriz hediyeler verildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 17 Mart 2022, Perşembe / 1288 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler