DPÜ TTO Proje Pazarı’na Başvurular Başladı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (DPÜ TTO) tarafından düzenlenen 1. Proje Pazarı Ar-Ge Teknoloji ve Tasarım Projeleri Yarışması’na başvurular başladı.

DPÜ TTO’nun 1. Proje Pazarı Teknoloji ve Tasarım Projeleri Yarışması için başvurular alınmaya başladı.

Ar-Ge yönü güçlü ve tasarımsal olarak üretime uygun proje fikrine sahip üniversite öğrenci ve araştırmacıları, Ar-Ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, Ar-Ge kuruluşları ve teknopark çalışanları ile bir araya getirmeyi amaçlayan yarışmalara başvurular lise, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri ile akademisyenler, girişimciler ve fikri olan tüm araştırmacılara yaş sınırı olmaksızın yapılabilecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek yarışmanın ana konuları ileri fonksiyonel malzemeler, biyoteknolojik ilaç, nesnelerin interneti, enerji ve enerji depolama, robotik ve mekatronik, yapay zekâ, büyük veri, bilgi güvenliği ve bunun yanında enerjetik malzeme, motor, genişbant, mikro/nano ve opto elektronik, tarım, su ve çevre, ulaşım ve turizm, yenilikçi eğitim ve sağlık teknolojileri ile diğer tüm teknolojik alanlar olarak belirlendi.

Proje Pazarı’na yapılacak ve 1 Nisan 2022’ye kadar sürecek başvurular hakkında DPÜ TTO’dan yapılan açıklamada katılımcıların, etkinlik için hazırlanan projepazari.dpu.edu.tr adresine girerek merak ettikleri soruların yanıtlarını bulabilecekleri bildirildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 20 Ocak 2022, Perşembe / 864 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Proje Pazarı , Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, DPÜ Teknoloji Transfer Ofisi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler