DPÜ Uluslararası Projeler Araştırma Ekibinden Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemizin çeşitli birimlerinden temsilcilerin görev aldığı Uluslararası Projeler Araştırma Ekibi, başvuru yapılan projelerle ilgili Üniversite yönetimimizi bilgilendirdi.

DPÜ Uluslararası Projeler Araştırma Ekibin, üniversite yönetimimiz için bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Çevrim içi olarak düzenlenen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ile ekip üyesi akademisyenlerimiz Prof. Dr. İsmet Çelik, Prof. Dr. Cengiz Karagüzel, Prof. Dr. Samir Afifi, Prof. Dr. Oktay Şahbaz, Prof. Dr. Mustafa Tuncer, Dr. Öğr. Üyesi Ümran Erçetin, Dr. Öğr. Üyesi Dilcu Gönül, Arş. Gör. Dr. Ali Adem Bahar, Öğr. Gör. Dr. Berrin Demir, Öğr. Gör. Vehbi Onur Demirciler ve Öğr. Gör. Seyfullah Koçak katıldı.

Toplantıda bir sunum yapan Dış İlişkiler Koordinatörümüz Prof. Dr. Oktay Şahbaz son dönemde AB Merkezi Proje Fonlarına sunulan dört adet proje teklifinin içeriği ve kurulan ortaklıklar hakkında bilgi verdi. Üniversitemizin ilk defa merkezi projelere başvuruların yapıldığının dile getirildiği toplantıda proje yazım aşamasında ekibe liderlik yapan Prof. Dr. Samir Afifi ise üniversite potansiyelinin geliştirilmesi için proje ekibinin arttırılmasının ve tüm akademik personelin bir şekilde çalışmalara katılımının gerekliliğinden bahsetti.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, proje teklifi sunan ve bu konuda çalışan herkesi desteklemeye ve teşvik etmeye hazır olduklarını belirterek ekibin çabasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi., ve başvuru sayılarının arttırılması için nelerin gerekli olduğu konusunda ekiple görüşerek çalışmaların takipçisi olacağın bildirdi.

Prof. Dr. Hasan Göçmez ise bir yılı aşkın bir süredir ülkemizin bütçe ayırarak ortak olduğu merkezi fonlara proje yazmak için organizasyonların yapıldığı ve bu çalışmaların sonucunda da 4 farklı projenin sunulduğunu hatırlatarak, yeni dönemde de Rektörlük olarak üniversitemize uluslararası fonlardan projeler kazandırılacağına olan inancını dile getirdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 20 Nisan 2021, Salı / 320 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler