DPÜ KAMER Projesine Zafer Kalkınma Ajansından Destek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından hazırlanan Kariyer Gelişiminde Programlama Dili Bilgisi ve Geliştirilmesi başlıklı proje Zafer Kalkınma Ajansından teknik destek aldı.

DPÜ Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından hazırlanan proje Zafer Kalkınma Ajansından destek aldı.

Zafer Kalkınma Ajansı Genel Merkezi'nde düzenlenen imza törenine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, DPÜ KAMER Koordinatörümüz Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil ve Proje Ekibi Üyelerimiz Rıdvan Saraçoğlu ve Mehmet Yıldırım katıldı.

İki kurum arasında imzalanan anlaşma ile Rektörlüğümüze bağlı Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğü Proje Ekibi tarafından hazırlanan ve üniversitemiz lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilerimizin JavaScript eğitimi alacakları ‘Kariyer Gelişiminde Programlama Dili Bilgisi ve Geliştirilmesi' başlıklı projesine yönelik Zafer Kalkınma Ajansına yaptığı teknik destek başvurusu desteklenmeye layık bulundu.

"BU PROJE İLE BİRLİKTE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

Prof. Dr. Mustafa Aydın, imza töreninin ardından proje hakkında bir açıklama yaptı ve şunları söyledi:

Geçtiğimiz yıl yine Kariyer Merkezimiz tarafından hazırlanan proje kapsamında alınan Ulusal ve Uluslararası Proje Yazma Eğitimi sonrasında bu sene de böyle bir projenin gerçekleşmesi aslında bir önceki projemizin çıktısı olarak da değerlendirebiliriz. Bu da bizlere projelerimizin sürdürülebilir projeler olduğunu göstermektedir. Bu projemiz TR33 bölgesinde doğrudan öğrencilerimizin eğitim alacağı ilk proje olma özelliğini taşımaktadır. Bununla birlikte Kalkınma Ajansı ile eğitim verecek firma arasında yapılan protokolde pilot üniversite konumunda bulunmaktayız.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ"

Günümüzde dünya genelinde internet sitesi sayısı 2 milyara yaklaşmış durumda, şirketlerin ve şahısların kurumsal internet siteleri, çeşitli kategorilerde yayın yapan kişisel ve kurumsal blog siteleri, proje amaçlı oluşturulan internet siteleri, ticari amaçlı hazırlanan e-ticaret / e-ihracat siteleri, iletişim ve pazarlama amaçlı oluşturulan sosyal medya siteleri, bilgi paylaşımı amaçlı kurulan forum ve sözlük siteleri vb. olmak üzere farklı amaç ve kategorilerde birçok internet sitesi bulunmakta ve bu internet sitelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bizler de bir eğitim kurumu olarak bu gelişmelere kayıtsız kalmayıp öğrencilerimizin kişisel ve mesleki niteliklerini arttıran programlar, projeler ve eğitimler düzenleyerek onları geleceğe hazırlamaktayız.

"İSTİHDAMA YÖNELİK PROJELER HAZIRLIYORUZ"

Öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunan projeler hazırlamakla beraber proje kapsamında da alanında önde gelen firmalarda öğrencilerimizi istihdam etmeye çalışıyoruz. Kalkınma Ajansımız tarafından desteklenmeye hak kazanan bu projemiz kapsamında öğrencilerimize JavaScript eğitimi verecek ve dünyanın farklı yerlerinde 24 global ofisi olan Insider teknoloji şirketi ile yaptığımız ikili görüşmeler neticesinde şirket, proje sonunda öğrencilerimizin özgeçmişlerini değerlendirerek şirket bünyesinde istihdam edebileceklerini aktarmışlardır. Bu samimi yaklaşımlarından dolayı Insider firmasına, projenin yazılmasında emeği geçen DPÜ KAMER proje ekibine ve projeyi destekleyen Zafer Kalkınma Ajansına teşekkür ederim.

EBEOĞLUGİL: EĞİTİMLER NİSAN AYI İÇERİSİNDE BAŞLIYOR

Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil de projenin ayrıntıları hakkında yaptığı açıklamada "Projede hedef kitle olarak belirlenen 25 ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenci ile 5 yabancı uyruklu öğrenci proje kapsamında eğitim alacaktır. Bu proje TR 33 bölgesinde doğrudan öğrencilerin yararlanacağı ilk proje olması açısından son derece önemli" şeklinde konuştu.

Proje kapsamında öğrencilerin kariyer gelişimlerine katkı sağlanmasının amaçlandığını kaydeden Öğr. Gör. Ebeoğlugil, Zafer Kalkınma Ajansından alınacak destek çerçevesinde eğitimlerin Nisan ayı içerisinde başlayacağını ve başvurular için DPÜ KAMER sosyal medya hesapları ve resmi internet sayfasından yapılacak duyuruların takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 02 Nisan 2021, Cuma / 531 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler