Tuğgeneral Gündüz’den Güzel Sanatlar Fakültemize Ziyaret

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, yürütülen projelerle ilgili Güzel Sanatlar Fakültemize bir ziyarette bulundu.

Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Piyade Tuğg. Necati Gündüz, Güzel Sanatlar Fakültemizi ziyaret etti.

Dekanlık makamında gerçekleşen görüşmede Dekanımız Prof. Dr. Levent Mercin’e dekan yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya ve Doç. Dr. Haldun Şekerci eşlik etti. Burada sohbet şeklinde geçen görüşmenin ardından Tuğg. Necati Gündüz ve fakülte heyetimiz, toplantı salonuna geçerek fakültemizde görevli Öğr Gör. Adem Dönmez tarafından hazırlanan ve Tugay Komutanlığı kışlasında yer alan spor salonunun duvarı için tasarlanmış, Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze kadar Türk hava savunma gücünün gelişiminin ve Türk askerinin gücünün yanında aynı zamanda şefkatini de anlatan görsellerin sunumunu izlediler.

Sunumun ardından içinde Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz ve daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir’’ sözünün yer aldığı görsellerden oluşan dijital illüstrasyon çalışmasının ön tasarımları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu ve yüksekliği yaklaşık 5m, uzunluğu 18 m. olan spor salonu duvarına dijital baskı olarak basılıp uygulanması planlanan tasarımın gelişmesi için çeşitli öneriler sunuldu. 

Toplantı sonunda Tuğg. Gündüz’e Prof. Dr. Levent Mercin tarafından ziyareti anısına plaket sunuldu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 26 Ocak 2021, Salı / 691 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler