Simav Teknoloji Fakültesinden İzmir’e Teknik Gezi

DPÜ Simav Teknoloji Fakültesi tarafından Makine ve İmalat Mühendisliği bölümlerinin öğrencileri için Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar A.Ş.’nin İzmir’deki tesislerine teknik gezi düzenlendi.

Simav Teknoloji Fakültemizin öğrencileri için İzmir'e teknik gezi düzenlendi.

Fakültemizin öğretim elemanları Doç. Dr. Alaattin Kaçal, Arş. Gör. Mesut Yazıcı ve Arş. Gör. Fatih Selim Bayraktar ile Makine Mühendisliği ve İmalat Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimizin katıldığı teknik gezi kapsamında Simav'dan yola çıkan gezi grubu, Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstri A.Ş.'nin İzmir'in Aliağa ilçesindeki demir çelik fabrikasını yetkililer eşliğinde gezdi.

Gezi kapsamında akademisyenlerimiz ve öğrencilerimize şirket hakkında genel bilgi verildikten sonra sırasıyla, enerji santrali, haddehaneler, talaşlı üretim atölyeleri, kalite kontrol laboratuvarı ve gaz üretim bölümleri gezdirildi.

Gezi kapsamında kalite kontrol laboratuvarında örnek bir testi gözlemleyen öğrencilerimiz, çelik çubuk üretim sürecini izlerken, sürecin işleyişi hakkında bilgi edindiler.

Gezi sonunda Doç. Dr. Alaattin Kaçal tarafından şirket yetkilisine, günün anısı olarak, üzerinde Üniversitemizin adı ve logosu yer alan çini tabak hediye edildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 28 Kasım 2019, Perşembe / 466 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Simav Teknoloji Fakültesi, Habaş,

Bu Kategorideki Diğer Haberler