Üniversitemiz BESYO Özel Yetenek Sınavları Başladı

Üniversitemiz BESYO 2016 Yılı Özel Yetenek Sınavına 285’i bayan 1506’sı erkek olmak üzere toplam 1791 aday müracaat etti. 22-25 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek sınavlarda adaylar; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerimize yerleşebilmek için akademisyenlerimizin hakem, gözlemci ve seçim heyetin görev aldığı zorlu yetenek sınavında ter dökecekler.

BESYO Müdürümüz Doç. Dr. Adnan Ersoy yaptığı açılış  konuşmada şunları söyledi: “1994 yılında başladığımız Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavları ile öğrenci alımında bu yıl 23. Yılımızı geride bırakıyoruz. 23 yıllık tecrübeyi ve mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Bu gün başlayacağımız, özel yetenek sınavlarındaki amacımız, belirli düzeyde spor yapmış ve sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemiş, bugüne iyi şekilde hazırlanmış sporcu adayları arasından en iyilerini seçip mevcut 4 bölümümüzde spor eğitimcisi olarak yetiştirmektir.”

1791 Adayın 290’ı DPÜ BESYO Öğrencisi Olmaya Hak Kazanacak

Yüksekokulumuzda akademik kadromuzun gün geçtikçe zenginleşmesi, eğitim kalitemizin yükselmesi, üniversite takımlarımızın ulusal düzeydeki başarıları, milli sporcularımızın dünya, olimpiyat, Avrupa şampiyonaları, Akdeniz oyunlarında kazandıkları madalyalar ve özgün sınav sisteminin etkilerinden dolayı yüksekokulumuza ilgi her geçen gün artmaktadır.”

Sınavlarımız 2 aşamadan ibaret.  22-24 Ağustos tarihlerinde yapılacak ilk etapta branş sınavları gerçekleştirilecek, 25 Ağustos’ta 2. etap olan koordinasyon testleri yapılacaktır diyen Doç. Dr. Adnan Ersoy, bu sene koordinasyon parkurunda değişiklikler yapıldığından bahsederek geçmiş senelerde deneme amaçlı parkurun açılmadığını bu sene parkuru denemeye açtıklarından ve öğrencilerin kendilerini test edebildiklerini söyledi. Ayrıca sınava katılacak bütün adaylara başarılar diledi.

Özel Yetenek Sınavlarında yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorunu için ambulans ve sağlık ekibi de hazır bekledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 22 Ağustos 2016, Pazartesi / 3782 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, BESYO , BESYO Özel Yetenek Sınavı,

Bu Kategorideki Diğer Haberler