14 Yaş ve Alt Yaş Grupları Oryantiring Müsabakaları Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Evliya Çelebi Kampüsünde Türkiye 14 Yaş ve Alt Yaş Grupları Oryantiring Yarışmaları gerçekleştirildi. Harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan spor olan Oryantiring yarışmalarına, ülke çapından gelen birçok genç sporcu, Türkiye’nin en güzel üniversite kampüslerinin başında gelen Evliya Çelebi Yerleşkemizde kıyasıya yarışma fırsatı buldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu genç sporcuları desteklemek için parkurda bulundu. Birbirinden güzel anlara sahne olan Oryantiring Yarışmalarında sporcular eğlenceli dakikalar yaşadı.

Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu yarışmaya ev sahipliği yapan Üniversitemiz hakkında şunları söyledi: “Kütahya’da ve Dumlupınar Üniversitesi’nde olmaktan son derece mutluyuz. Dumlupınar Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Bizleri çok iyi ağırladılar. Evliya Çelebi kampüsüne hayran kaldık. Dumlupınar Üniversitesi’nin Türkiye’nin en iyi kampüslerinden birine sahip olduğunu daha önceden duymuştuk. Bu yarışmalar vesilesi ile Dumlupınar Üniversitesi'ni ve kampüsü yerinde görme fırsatı bulduk. Bizlere bu imkânı veren Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür ederiz.”

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören şunları söyledi: “Dumlupınar Üniversitesi olarak genç sporcu kardeşlerimizi ağırlamaktan son derece mutluyuz. Dumlupınar Üniversitesi olarak ulusal ve uluslararası müsabakalara destek olmaya her zaman hazırız. Dumlupınar Üniversitesi sportif anlamda Türkiye’nin en güçlü altyapısına sahip üniversitelerinin başında gelmektedir. Spor müsabakalarına ve zeki, çevik ve ahlaklı sporculara Üniversitemizin kapısı her zaman açıktır.”  

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 02 Mayıs 2016, Pazartesi / 1806 defa okundu.

Etiketler : DPU, Oryantiring,

Bu Kategorideki Diğer Haberler