Giysibank Yeniden Hizmete Başladı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin sosyal yardımlaşma projelerinden olan ve 2019 yılında hayata geçen Giysibank, salgın döneminin ardından öğrencilerimizin yerleşkelerimize dönmesiyle kapılarını yeniden açtı.

DPÜ Giysibank projesine kaldığı yerden devam ediyor.

Üniversitemizin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının yönetiminde 2019 yılında hayata geçen ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin giyecek gereksinimlerini karşılayabilmeleri amacıyla kurulan Giysibank, 2021-2022 Akademik Yılı ile birlikte yeniden Sosyopark’taki yerinde hizmet vermeye başladı. 

Giysibank’tan yararlanmak için öğrencilerimizin Kütahya Dumlupınar Üniversitesi E-Randevu sistemi olan randevu.dpu.edu.tr adresinden giriş yapmaları ve Giysibank'tan randevu almaları gerekiyor. Randevu saatinde mağazada bulunarak öğrenci kimliklerini gösteren öğrencilerimiz, uygulamadan yararlanabilecekler. Öğrencilerimiz bir yarıyılda üç farklı giysiyi alabilme hakkına sahip olacaklar.

REKTÖRÜMÜZDEN GİYSİBANK’A ZİYARET

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal da Giysibank’ı ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.

Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Muammer Gavas ve Prof. Dr. Atilla Batur ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Öğr. Gör. Yusuf Ziya Beydüz’ün de eşlik ettiği ziyarette mağazada bulunan ürünleri inceleyen Prof. Dr. Kâzım Uysal, öğrencilerin ilgisi ve mağazadaki stoklarla ilgili bilgiler aldı. Mağazada ürünlerin eksildikçe tamamlanması için ne gibi çalışmaların yapıldığı hakkında bilgi alan Rektörümüz, öğrencilerimizin temel gereksinimlerinin karşılanması konusunda gereken hassasiyetin en üst düzeyde gösterilmesini istedi.

Burada yaptığı açıklamada Türk Kızılay Derneği Kütahya Şubesi başta olmak üzere Kütahya’daki kamu kuruluşlarının, özel kurumların ve hayırseverlerin desteklerinin devam ettiği Giysibank’ın yeniden etkin olarak çalışmaya başladığını ifade eden Rektörümüz, giyinme konusunda gereksinimleri olan öğrencilerimizin hiç çekinmeden Giysibank’a gelebileceklerini ve beğendikleri elbiseleri bedelsiz olarak alıp giysi ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyledi.

Rektörümüz ziyaretinin sonunda Öğr. Gör. Yusuf Ziya Beydüz’e ve Giysibank çalışanlarına teşekkür etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Ekim 2021, Salı / 1478 defa okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler