Prof. Dr. Kazım Uysal Kahve Tadında Programına Konuk Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kanal 43’te yayımlanan Güngör Avcıoğlu’nun sunduğu Kahve Tadında programının konuğu oldu.

Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kanal 43'te yayımlanan Kahve Tadında programının konuğu oldu.

Gazeteci Güngör Avcıoğlu tarafından sunulan programına katılan Prof. Dr. Kâzım Uysal, konuşmasına özgeçmişinden söz ederek başladı. Programda akademik çalışmalarının yanı sıra özel hayatından da söz eden Rektörümüz, şiir ve öykü yazma merakı olduğunu ifade etti ve programın diğer konuğu Müzik Öğretmeni Kadir Çelik'in bağlaması eşliğinde, yazdığı Çileli Babam şiirini okudu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin gelecekteki hedeflerinden de söz eden Prof. Dr. Uysal, Üniversitemizin uluslararası bir üniversite olma yolundaki attığı adımları aktardı ve elde edilen başarıların kalıcı olması için Üniversitenin tüm unsurlarının birlikte çalışmasından geçtiğini ifade etti.

"ENGELSİZ ÜNİVERSİTEDE TÜRKİYE LİDERİYİZ"

Üniversitemizin engelli bireyler için yaptığı çalışmalardan da bahseden Uysal, "Bir toplumun engellisine, yaşlısına verdiği değer, o toplumun medeniyet ölçüsüdür. Engelli vatandaşlarımıza hizmeti bizler görev ve hatta ibadet sayıyoruz. Bizim üniversitemiz Türkiye'nin engelliler için en uygun üniversitesidir. Bugün 11 engelsiz binamız var. 3 tane binayı da bu şekilde tescillemek üzereyiz. Bu konuda Türkiye lideriyiz ve tüm binalarımızı da engelsiz bina durumuna getireceğiz" şeklinde konuştu.

Uysal, Kütahya Dumlupınar Üniversitesnin yalnızca Kütahya merkezinde değil, ilçelerinde de etkin bir hale gelmesi ve o ilçeler için bir lokomotif görevini görmesi için ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini ve ilçelerdeki akademik birimlerin güçlendirileceğini söyledi. 

Uysal sözlerini, "Tüm akademisyenlerimiz, idarecilerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız Üniversitemizde bir eksik olduğunu düşünürlerse bizim kapımız onlara açık. Buyursunlar çayımızı içsinler ve hep birlikte daha iyiye ulaşmak çalışalım" diyerek tamamladı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Kasım 2019, Pazartesi / 1903 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Prof. Dr. Kazım Uysal, Kanal 43, Kahve Tadında,

Bu Kategorideki Diğer Haberler