Rektörümüz Uysal’dan Simav’a Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Simav Meslek Yüksekokulumuza, Simav Kaymakamlığına ve Simav Belediyesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Simav ilçesindeki meslek yüksekokulumuza bir ziyarette bulundu.

Prof. Dr. Kâzım Uysal'a Rektör Yardımcımız ve Simav Teknoloji Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın eşlik etti.

Rektörümüz ve rektör yardımcılarımız ilk ziyaretlerini Simav Meslek Yüksekokulumuza yaptı. Buradaki kahvaltı etkinliğine katılan Prof. Dr. Uysal, davetten duyduğu memnuniyeti ifade ederek meslek yüksekokulumuzun sorunlarını, akademik ve idari personellerimizin görüş ve önerilerini yerinde dinleme fırsatı bulduğu için teşekkür etti.

Kahvaltının ardından Meslek yüksekokulumuzun müdürü Prof. Dr. Rüştü Güntürkün ve müdür yardımcımız Öğr. Gör. Mustafa Ordu ile bir araya gelen Rektörümüz ve rektör yardımcılarımız, daha sonra Güntürkün ve Ordu ile birlikte önce Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim’i ziyaret etti.

Kaymakam Halim ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunan heyetimiz, daha sonra da Simav Belediye Başkanı Av. Adil Biçer'in makamına bir ziyarette bulundu.

Belediye Başkanlığı makamındaki görüşmede Av. Adil Biçer'e Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kalay, Adalet ve Kalkınma Partisı Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Emre Çetiner eşlik etti.

UYSAL: AKADEMİK BİRİMLERİMİZ SİMAV HALKINA IŞIK OLMALI

Prof. Dr. Uysal ve beraberindeki heyet, başkanlık makamında bir süre Simav ve üniversitenin ilçedeki birimlerinin gelişimine ilişkin sohbet ettiler. Uysal, burada basın temsilcilerine görüşme hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Daha önce farklı nedenlerle geldiğim Simav’da Gölcük’ü çok beğeniyorum ve bu eşsiz doğa güzelliğinin Simav’ın doğa turizminde mutlaka yer alması gerektiğini düşünüyorum. Simav’ın aynı zamanda çeşitli alanlarda kullanılan lavanta bitkisinin üretiminde alternatif bir merkez olabileceğine inanıyorum.

Simav Belediye Başkanı Biçer’in gözünden ilçedeki DPÜ birimlerine bakış açısını ve ilçe açısından öneminin ne olduğunu merak ettiğini de ifade eden Rektör Uysal, “Üniversitenin ve birimlerinin Simav’a ve halkına ışık tutarak yolunu aydınlatacak, ilçeyi kalkındıracak bir lokomotif olması temennimdir. Unutulmamalıdır ki, üniversitelerin asli görevlerinden birisi de bulunduğu yere, yerel anlamda katkılar sunmaktır. Simav Teknoloji Fakültemiz ve Simav Meslek Yüksekokulumuz bu anlamda ilçe açısından önem taşıyor” dedi.

BİÇER: ÜNİVERSİTE HASSASİYETİMİZDİR

Belediye Başkanı Biçer ise Simav’da lavanta üretiminin Yeşilköy ve Kestel’de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü desteğiyle devam ettiğini, kısa bir süre önce Gölcük’ün gelişimi ve turizme kazandırılması için İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Genel Meclisi üyeleriyle Gölcük’de bir araya gelerek yapılacak yatırımları ele aldıklarını hatırlattı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Simav’daki birimlerinin her bölümünün Simav’ın değerleri olduğunu, bu birimlerin ilçe kalkınması ve gelişmesi açısından Simav Belediyesiyle iş birliğini daha da geliştirmesini beklediklerini ifade eden başkan Biçer, “Bilindiği gibi ilçemizin jeotermal enerjili ısınma sistemi, kaplıca ve doğa turizmine yönelik tesisleri, geleceğe taşınan tarihsel değerleri mevcuttur. Bu değerlerin daha da değer kazanması ve gelişmesi için üniversite ve birimlerinizin fikir ve proje desteği bizi onurlandıracaktır. Bunun yanında şu da bilinmelidir ki, Simav Belediyesi ilçedeki üniversite birimlerinin sadece yerleşke alanında değil çeşitli  hizmetleriyle üniversite öğrencilerinin yerleşke dışındaki sosyal ve kültürel hayatında her zaman vardır, var olmaya devam edecek ve yarın hem üniversitemizin hem de şehrimizin birer turizm elçisi olan öğrencilerine elinden gelen gayretle hizmet vermeyi sürdürecektir. Kısacası Simav Belediye yönetimi olarak bizim en önemli hassasiyetlerimizden birisi de Dr. İbrahim Naci Eren Yerleşkesindeki üniversite birimlerimizdir” dedi.

Rektör Uysal’ın Simav Belediye ziyareti daha sonra Şeref Defterini günün anısına imzaladı ve görüşme, belediye girişinde günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 10 Ekim 2019, Perşembe / 600 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Simav, Simav Meslek Yüksekokulu, Av. Adil Biçer,

Bu Kategorideki Diğer Haberler