Eğitim Fakültesi’nde Oryantasyon Etkinliği Başladı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin 17 ve 22 Eylül tarihleri için planladığı oryantasyon etkinliğinin ilk ayağı Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Eğitim Fakültemizin oryantasyon programına katıldı.

Fakültemiz Mavi Salon'da gerçekleştirilen oryantasyon eğitimine, Rektörümüzün yanı sıra, Rektör yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Eğitim Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile üniversitemizin akademik ve idari personelleri ile öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemizin ve Kütahya'nın tanıtım filmleri ile başlayan etkinlikte, ilk konuşmayı Prof. Dr. İrfan Terzi yaptı.

TERZİ: KAPIMIZ SİZE HER ZAMAN AÇIK

Konuşmasına “Hepinizi başarılarınızdan dolayı kutluyorum" diyerek başlayan Terzi,  Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde okumak bir ayrıcalıktır. Artık küçük ailenizden ayrılıp, büyük bir aileye katıldınız. Bu ailenin tüm bireyleriyle birlikte her türlü ihtiyacınızda ve her anınızda yanınızda olacağız. Bundan şüpheniz olmasın. Kapımız sizlere her zaman için sonuna kadar açık. Akademik ve idari birimlerimizle birlikte sizler için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

UYSAL: DPÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDE YER ALMAK ŞEREFTİR

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal da öğrencilerimizi selamlayarak başladığı konuşmasında, "Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde yer almak bir şereftir. Umarım ki dört yılın sonunda sizler buradan ayrılırken, 'İyi ki Kütahya Dumlupınar Üniversitesini tercih etmişim' diyeceksiniz. İrfan Terzi hocamızın da ifade ettiği gibi, burada karşılaştığınız her sorunda benim de kapım sizlere sonuna kadar açıktır" dedi.

Geleceğin öğretmenlerine seslendiğini söyleyen Prof. Dr. Kâzım Uysal, "Bizim inancımızda öğrenmek ve öğretmek ibadettir. Kur-an'ı Kerim'in ilk ayeti 'Oku'dur. Kültürümüzde 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözü vardır. O yüzden unutmayın ki, sizin mesleğiniz aynı zamanda bir ibadettir" ifadelerini kullandı.

BAŞYİĞİT, YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Rektörümüzün ardından söz alan Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, "Öğretmenlerimizden en büyük beklentimiz, günümüz dünyasındaki gelişmeleri öğrencilerine en iyi şekilde aktarmalarıdır. Biz bu sebeple Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yakın bir iş birliği içindeyiz. Bugün Kütahya'nın ilçeleri ile birlikte 7 bin 260 öğretmenimiz var. Yüzde 8'le Türkiye ortalamasının üstünde bir oranda yüksek lisanslı öğretmen kadrosuna sahibiz. Ben bu sayının az olduğuna inanıyorum. O yüzden sizlerden dünyadaki yeni gelişmelere de ayak uydurabilmeniz için meslek hayatınızdan önce yüksek lisans yapmanızı da öneriyorum" dedi.

Öğrenci İşleri Daire Başkanımız Miktat Bektaş, öğrencilerimize ders kayıtlarının akademik takvimde belirtilen tarihlerde yapılmasının önemini hatırlatarak, eğitim ve öğretim hayatlarında karşılaşabilecekleri sorunların çözümü ile üniversitemizin yurt içi ve yurt dışı değişim programları, çift ana dal ve yan dal etkinlikleri hakkında bilgiler verdi.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürer de başkanlığın yapısından ve etkinliklerinden bahsetti ve ders dışı zamanlarını değerlendirmeleri için öğrencilerimizi başkanlığın yürüttüğü etkinliklere ve öğrenci topluluklarına katılmaya davet etti.

Aranın ardından öğrencilerimize fakültemizde eğitim veren 6 bölümün tanıtımı yapıldı. Tanıtıma her bir ana bilim dalında görev yapan öğretim üyeleri de katıldı.

Eğitim Fakültesi önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ile birlikte öğrencilerimiz, bisikletlere binerek, yerleşkemizde bisikletle tur attılar ve yerleşkemizi tanıma fırsatı buldular.

Eğitim Fakültesinin oryantasyon programının ikinci bölümü 22 Eylül Pazar günü Kütahya Belediyesinin de katkılarıyla düzenlenecek şehir turu ile son bulacak.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Eylül 2019, Çarşamba / 1263 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Egitim Fakültesi, Prof. Dr. Kazım Uysal,

Bu Kategorideki Diğer Haberler