Tavşanlı’da Mesleki Tanıtım Günü Etkinliği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu akademisyenleri Tavşanlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencilerine yönelik Mesleki Tanıtım Günü düzenledi.

DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu akademisyenleri 9. sınıf öğrencilerine yönelik Mesleki Tanıtım Günü düzenledi. 

Tavşanlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen etkinliğe Tavşanlı MYO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Çelik, Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Beyza Kale Kurhan, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Program Sorumlusu Öğr. Gör. Deniz Kaptan, Makine ve Metal Teknolojileri Program Sorumlusu Öğr. Gör. Anıl Hekim, ile Tavşanlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk ile lisenin dokuzuncu sınıf öğrencileri katıldı.

Öğrencilerin alan seçimi yapmadan önce ilgili mühendislik dallarını tanımaları ve bu alanları seçtikleri zaman karşılaşabilecekleriyle ilgili farkındalıklarının artırılması amacıyla düzenlenen Mesleki Tanıtım Günü'nde akademisyenlerimiz, alanlarını anlatan kısa bir sunum yaparak yaşadıkları deneyimleri aktardılar.

Öğrenciler tarafından heyacan, merak ve sabırsızlıkla beklenen Mesleki Tanıtım Günü büyük bir beğeni ve ilgiyle karşılandı. Etkinlik sayesinde öğrenciler, sunumu yapılan meslekler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldular ve tercihlerini daha bilinçli bir şekilde yapma olanağı elde ettiler.

Mesleki Tanıtım Günü, sunumların ardından soru cevap bölümüyle son buldu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 27 Mayıs 2019, Pazartesi / 517 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler