DPÜ’de Sigortacılık ve Uygulamaları Konferansı

DPÜ Domaniç Hayme Ana MYO’da Bülent Doğan ile Sadettin Şentürk’ün konuşmacı olarak katıldığı Sigortacılık ve Uygulamaları Konferansı düzenlendi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana MYO'da Sigortacılık ve Uygulamaları Konferansı düzenlendi.

Domaniç Hayme Ana MYO Konferans Salonu'nda Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Gör. Filiz Yüksel'in yaptığı, Tavşanlı Sigorta'nın sahibi Bülent Doğan ile Domaniç Şentürkler Sigorta'nın sahibi Sadettin Şentürk'ün konuşmacı olarak katıldığı konferansta ilk sözü alan Bülent Doğan, sigortacılık sektörü konusunda bilgiler vererek, "Sigortacılık sektörü hızla gelişen ve geleceği olan bir meslektir. Kazançlı ve prestijli bir meslektir" dedi.

Sigortacılığın günümüzde önemini verdiği yaşanmış örnekleriyle anlatan Doğan, günümüzde birçok açıdan şirketlerin, kişilerin riskler altında kaldığını belirterek, sigortacılık hizmetlerinin risklere karşı şirketleri ve bireyleri koruma altına aldığını söyledi. Sigotacılık konusunda dikkat edilmesi gereken ve sözleşmenin önemine dikkat çeken Doğan, "Sigorta yapılırken sözleşmeler önemlidir. Sözleşmede ne varsa onlar kapsam dahilindedir. Onun için sözleşmelerin içerikleri konusu iyi bilinmeli, incelenmelidir" dedi.

Sadettin Şentürk ise sigortacılık konusunda yaşananlar konusunda bilgiler verdi.

Konferans sonrasında öğrencilerden gelen soruların da cevaplandığı konferansta, Quick Sigorta tarafından Domaniç Hayme Ana MYO adına açılan Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümündeki öğrencilerin uygulama yapabilmelerine imkan sağlayan uygulama amaçlı, Birebir Sigorta Acentesi programı ile uygulamalar da yapıldı.

Doğan ve Şentürk, Finans, Bankacılık ve Sigortacılık öğrencilerinin öğrenmek maksatlı her zaman kendilerinden yardım alabileceklerine belirterek, staj yapmak isteyen öğrencileri de kapılarının açık olduğunu söylediler.

Konferans sonrası MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İlker Vural ve Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Gör. Filiz Yüksel tarafından Bülent Doğan ve Sadettin Şentürk'e verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederek, teşekkür belgesi takdim etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 24 Nisan 2019, Çarşamba / 534 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler