Gediz MYO Öğrencilerinden Bursa’daki Tekstil Fuarına Gezi

DPÜ Gediz Meslek Yüksekokulu Tasarım Programı öğrencileri Bursa Textile Show Fuarı’na gezi düzenlediler.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ikincisi düzenlenen Bursa Textile Show Fuarına Gediz Meslek Yüksekokulu Tasarım Programı öğrencileri ve öğretim görevlileri teknik gezi düzenledi.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Avrupa’dan ve Türkiye’den moda ve tekstil profesyonelleri, lüks ve hazır giyim markaları, tasarımcılar, zincir mağazalar ve konfeksiyon üreticilerinin katıldığı fuara katılan 46 öğrencimiz standları gezerek bilgi sahibi oldular.

Teknik gezinin ardından Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde bulunan Merinos Tekstil ve Sanayi Müzesi, Bursa Merinos Enerji Müzesi, Bursa Göç Tarihi Müzesi de öğrencilerimiz tarafındna ziyaret edildi.

Gezi esnasında Bursa Göç Tarihi Müzesinin hazırlamış olduğu göç tarihi belgeselini izleyerek duygusal anlar yaşayan öğrenciler, müze çalışanlarının kozadan ipek yapılma anını uygulamalı
olarak anlatmasıyla da ipeğin elde edilişini de yakından öğrenme olanağı buldular.

Gezinin son bölümünde Bursa Ulu Cami, Kozahan ve tarihi çarşıları gezen öğrenciler ve öğretim görevlileri verimli ve güzel geçen geziyi düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundular.

Gediz MYO'dan yapılan açıklamada da Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına geziye desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 08 Nisan 2019, Pazartesi / 609 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Gediz Meslek Yüksekokulu, Bursa,

Bu Kategorideki Diğer Haberler