DPÜ ile Tripoli Üniversitesi Arasında Ortaklık Anlaşması

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Lübnan Tripoli Üniversitesi arasında bilimsel ve kültürel anlamda ortaklıklar kurulmasına yönelik anlaşma imzalandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Lübnan Tripoli Üniversitesi arasında bilimsel ve kültürel ortaklıklar anlaşması imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ile Lübnan Tripoli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Raafat R. Mikati tarafından imzalanan anlaşma; kurumlar arasında gerçekleştirilecek faaliyetler yoluyla aralarında bir iş birliği ilişkisi geliştirip bu ilişkiyi ilerletebilecekleri bir çerçeve oluşturacak. 

Anlaşma kapsamında; kurumlarca yapılacak ortak bilimsel çalışmaların yapılmasının teşviki, ortak etkinlikler düzenleme ve personel ile öğrenci hareketliliklerine yönelik projeler geliştirme gibi başlıklar yer almakta. İki üniversite personel ve öğrencilerine hareketlilik imkânı sağlayacak Mevlana Programı ve Uluslararası Kredi Hareketliliği (Erasmus+ KA107) konusunda çalışmalar yapılmasında da mutabık kalınan anlaşma ile üniversitemiz uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında bir ilke imza atarak, uluslararası iş birliklerini Arap coğrafyasına taşımış oldu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 14 Aralık 2018, Cuma / 497 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler