Romanlar Konferansta Buluştu

Tavşanlı’da roman vatandaşlara yönelik olarak konferans düzenlendi. Romanların içinden çıkmış ve önemli yerlere gelen akademisyenler, ilçeye gelerek roman vatandaşlarla buluştu.

Tavşanlı’da kaymakamlık, belediye ve üniversitemiz işbirliğiyle “geçmişten günümüze romanlar” konulu konferans düzenlendi.

Belediye Kültür Sarayı’ndaki Doç. Dr. Emine Dingeç moderatörlüğündeki konferansa konuşmacı olarak Prof. Dr. Hristo Kyuchukov, Prof. Dr. Suat Kolukırık ve AFAD arama kurtarma ekip amiri Sezgin Kaplan katıldı.

Tavşanlı’daki roman vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferans öncesi kaymakam yüksel kara ve belediye başkanı Mustafa Güler de birer konuşma yaptı.

Başkan Güler burada yaptığı konuşmasında, “Hep birlikte bu topraklarda yaşıyoruz. Toplumun tüm kesimleri bir bütündür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı nüfus cüzdanı taşıyan herkes eşittir. Sizlerin belediye başkanı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlerin de sizin aranızda barınamadığını ve sizlerin o insanları dışladığınızı biliyorum. Bu yüzden hepinizi tebrik ediyorum. Sizden tek bir isteğim var. Çocuklarınızı okutun. Sizin içinizden çıkmış ve okuyup önemli yerlere gelmiş insanları bugün sizlerle buluşturduk. Bu değerli hocalarımız sizler için bir örnektir” dedi.

Programın sonunda rektör Prof. Dr. Remzi Gören, üniversitemiz turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksekokulu müdürü Bülent Cırık, Müftü Hüseyin Aksoy ve sosyal hizmet merkezi müdürü Havva Ceylan tarafından katılımcılara günün anısına hediye takdim edildi.

Program tavşanlı belediyesi tarafından roman vatandaşlara yemek ikramıyla sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 21 Mayıs 2018, Pazartesi / 749 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler