Üniversitemiz Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’na (DPÜYÖS) 60 Ülkeden, 4002 Öğrenci Katıldı

Üniversitemiz Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’nı (DPÜYÖS) gerçekleştirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, sınav yerlerinde incelemelerde bulundu.

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Üniversitemizi dünya çapında tanınan, saygın bir üniversite haline getirmek için sürdürdükleri faaliyetlerin olumlu sonuçlarını almaya devam ettiklerini belirterek Dumlupınar Üniversitesi’nde eğitim-öğretim görmek isteyen 60 farklı ülkeden 4690 kişi başvuru yaptığını ve bu başvuran adaylardan 4002’sinin sınava girdiğini, Türkiye’de Kütahya, Ankara, İstanbul, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde; yurtdışında ise Kırgızistan, Azerbaycan Lübnan’da sınav merkezlerinde sınavların yapıldığını, gerçekleşen bu sınavın Türkiye’de 73 üniversitede geçerli olacağını bildirdi.

Üniversitemizde yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim almasının önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, “Üniversitemizde eğitim alacak yabancı uyruklu öğrenciler eğitim almakla kalmayıp aynı zamanda ülkelerinde ve gittikleri yerlerde Üniversitemizin, Kütahya’mızın ve ülkemizin tanıtımını yapacak kültür elçileri olacaktır” dedi.

Prof. Dr. Remzi Gören, yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili Üniversitemizin her türlü imkâna sahip olduğunu vurgulayarak, bundan sonraki yıllarda daha çok yabancı uyruklu öğrencileri misafir edeceklerini, misafirperver Kütahyalıların buna hazır olması gerektiğini ifade etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 26 Mayıs 2017, Cuma / 2131 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı, DPÜYÖS ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler