Satranç Turnuvası Düzenlendi

Prof. Dr. M. Kemal Demirci danışmanlığında kurulan DPÜ Satranç Topluluğumuz üniversite öğrencilerinin katılımıyla Türkiye Satranç Federasyonu’nun resmi organizatörlüğünde 1. Dumlupınar Üniversitesi Satranç Turnuvası’nı düzenledi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Satranç Federasyonu İl Temsilciliği organizesiyle gerçekleştirilen turnuvada yaklaşık 350 öğrenci üç gün boyunca yarıştı. Üniversite ortamında satrancı yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirilen turnuvada,  ilk gün satranç bilmeyen öğrencilere satranç konusunda temel bilgiler aktarılmıştır.  Turnuvaya öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, kıyasıya çekişmelere sahne olan turnuvanın ilk oturumunda elemeler gerçekleştirilip finalistler belirlendi. Eleme sonunda 56 lisanslı sporcuyla devam eden turnuva üçüncü gün sonunda gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. Turnuvada dereceye giren sporcular şu şekilde sıralanmıştır.

1. Eyüp Kılıç

 2. Mehmet Eren Günay

3. Alperen Şen

4.Adem Ayar

5.Sedat Kan

6.Berkay Özçiçek

7.Selim Toy

8. İsrafil Alyüz   

Prof. Dr. Kemal Demirci, SKS Müdürümüz Doç. Dr. Ercan Taşkın ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde turnuvada dereceye giren ilk 8 sporcuya para ödülünün yanında kupa ve madalyaları takdim edildi. Ayrıca turnuvaya katılan sporculara da satranç takımı hediye edildi. Turnuva sonrasında dereceye giren öğrencilerin parasal ödülleri ana sponsor Erden Plaza sahibi Derya Erden tarafından öğrencilere verildi. Ödül Töreni sonrası topluluk danışmanı Prof. Dr. Kemal Demirci’nin yaptığı konuşmada, bu yıl ilki düzenlenen satranç turnuvasının, üniversitemizde bir gelenek haline geleceği ve satranç oynayan öğrencilerimizin de desteklenerek ülke çapında düzenlenecek turnuvalarda üniversitemizi temsil edileceğini söyledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 25 Mayıs 2015, Pazartesi / 1949 defa okundu.

Etiketler : DPU, Satranç Turnuvası, DPÜ Satranç Topluluğu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler