KÜTSO’dan Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’e Tebrik Ziyareti

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, İlçe Ticaret Odası Başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’i göreve başlaması dolayısıyla makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören: “El ele, gönül gönüle güzel işler yapacağız” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken bir araya gelmenin özlenen bir tablo olduğunu ifade ederek, “Bu güzel şehri, Üniversitemiz ile bir araya getirmeyi başaracağız. Kütahya’mız, Üniversitemiz beraberce kazansın diye el ele, gönül gönüle güzel işler yapacağız” dedi.

KÜTSO Başkanı Nafi Güral, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’e KÜTSO adına başarılar diledi.

Güral, halk, sivil toplum kuruluşları, üniversite, yerel yönetimler ve siyaset olmak üzere beş faktörün önemine değinerek,  “Bu memleketin gelişmesi için beş faktörün bir arada olması gerekiyor. Bu beş faktörü bir arada tutabilmek için de hepimizin görevleri olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Üniversitenin misyonuna vurgu yapan Güral şunları söyledi:  “Üniversiteyi biz sadece akademik değer olarak değil, hem sosyal anlamda da katkı sağlayacak hem de bilgiyi ve bilgi teknolojilerinin kullanımını sağlayacak, yaygınlaştıracak bir kurum olarak görüyoruz.”

"Üniversitenin çok zengin laboratuar imkânları var, laboratuarlarının kullanımı özendirilmeli”

Teknoloji Tasarım Merkezinin önemine işaret eden Güral konuşmasını şöyle sürdürdü: “Teknoloji Tasarım Merkezimizin yapılması halinde çok sayıda firma gelecek. Teknoloji Tasarım Merkezlerinin birçok avantajları var. Teknoloji Tasarım Merkezinin gelmesi şu anda Türkiye’de eksikliği hissedilen orta ve ileri teknoloji ürünlerinin üretilmesinin alt yapısını hazırlayacak” dedi.

Güral, Üniversitenin çok zengin Laboratuar imkânları olduğunu kaydederek, laboratuarlarının kullanımının sağlamasını ve özendirilmesini istedi.

“Üniversite- Sanayi İşbirliğinde Desteğe Her Zaman Hazırız”

KÜTSO Üyeleri ve Ticaret Odası İlçe Başkanları, Üniversitenin Üniversite Sanayi İşbirliği konusunda atak olması talebinde bulunarak, Üniversite- Sanayi İşbirliğine her türlü desteği vermeye her zaman hazır olduklarını belirttiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 26 Mart 2015, Perşembe / 3318 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, kutso, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören,

Bu Kategorideki Diğer Haberler